15 TEMMUZ

15 TEMMUZ

14/07/2019

Tarihimiz boyunca örneğine rastlanmayacak alçaklıklar, akla hayale sığmayan sahneler, 15 Temmuz gecesinde yaşanmıştır. Kurtuluş mücadelesinde düşmanın  yarım bırakmak zorunda kaldığı zulmü hain FETÖ'cüler tamamlamak istemişlerdir. O dönemde kovalanan Türk düşmanları, aradan geçen yıllarda  güçlendirip, devşirdikleri Pensilvanyalı teröristlerle Türkiye'yi teslim alarak  tasfiye etmeye kalkışmışlardır. 15 Temmuz tarihi ,kelimenin tam anlamı ile  bir hıyanettir.Tüm bunlara rağmen 15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden  genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.

Bu gün Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün üzerinden üç yıl geçmiştir. Hükümetimizin FETÖ ile ilgili kararlı duruşu sayesinde süreci daha kolay bertaraf ederken  iş dünyası olarak bizler de bu süreçte üzerimize düşeni yaparak ekonomimizin ayakta kalabilmesi için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

IGİAD VE EGAFED olarak üç yıllık süreç boyunca, gittiğimiz her  yerde , memleketimizin birçok noktasında, demokrasinin belirli bir zümre için değil, toplumun her kesimi için elzem olduğunu belirterek ;Türkiye’nin gücüne inanmaya ve ülkemizi dünyanın dört bir yanında gururla temsil etmeye devam ederek ,şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakarlıkla bugünlere getirdiğimiz ve güçlü Türkiye hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde, ortak hedeflere, ortak bir bilinçle hareket eden Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur inancıyla  ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğimize, sivil toplum kuruluşları olarak çok daha güçlü bir konuma taşıyacağımıza inancımız tamdır. Bu vesileyle, 15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.      

IGİAD VE EGAFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI

BARIŞ GÜMÜŞ