Çıraklar Tekstil ve Otomotiv San. Tic.Ltd.Şti.

 Şirketimizin temelleri Bekir ÇIRAK tarafından 1958 yılında atılmıştır. O dönemde Isparta’nın meşhur halılarının ticaretine başlamış ve bu iş 1992 yılına kadar devam etmiştir.             

             1986 yılında ise Mitsubishi araçlarının Isparta bayiliği alınmış ve halıcılığın yanına yeni bir iş kolu ilave edilmiştir.             

             1989 yılında ise şirketimiz resmi olarak kurulmuştur. Şirketimizin ilk ismi Çıraklar Halıcılık, Motorlu Araçlar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’dir. Isparta’da halıcılığın gerilemesi ve Isparta halılarına olan ilginin azalması ile 1992 yılında halı ticareti bırakılmıştır. Bu dönemden sonra yeni bir iş kolu arayışına giren şirketimiz Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan tekstil sektörüne yatırım yapma kararı almıştır.                

             1998 yılında Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi’nde iplik fabrikası açılmıştır. Bu dönemden sonra şirketimizin ismi Çıraklar Tekstil ve Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi olmuştur. İlk kurulduğu yılda 14.352 iğ kapasitesi ile çalışmaya başlayan fabrikamız 2001 yılında 25.392 iğ sayısına çıkarak fabrikasını genişletmiştir. Otomotiv sektöründeki Mitsubishi bayiliğimizi ise 2002 yılında bırakmış ve içinde bulunduğumuz yıl itibariyle yalnız tekstil sektöründe faaliyet göstermekte olan bir şirket konumundayız.